Taśmy piankowe

Jakim klejem pokryte są taśmy piankowe?

Epat to producent taśm piankowych, które pokryte są klejem akrylowym lub Hot-melt. W zależności od tego, jeden model taśmy może być lepiej przystosowany do danego podłoża niż pozostałe. Niezależnie od rodzaju, klej jest bardzo mocny i wytrzymały. Ponadto dysponuje wysoką siłą początkową klejenia. Taśmy piankowe zapewniają długotrwałe połączenie.

Cechy taśm piankowych

Główną zaletą oraz przewagą taśm piankowych nad innymi jest ich możliwość przystosowania i dopasowania do różnego typu powierzchni. Elastyczna pianka, z której są produkowane, po naklejeniu dostosowuje się do podłoża. Można powiedzieć, że wypełnia jego nierówności. Dzięki temu możliwa jest aplikacja taśm piankowych, nawet na obszarach chropowatych i nierównych. Taśmy piankowe to alternatywa dla śrub, nitów czy jakiegokolwiek innego sposobu mocowania. W odróżnieniu jednak od nich zapewniają równie trwałe połączenie, ale bez trwałej ingerencji w strukturę materiału. Po usunięciu nie pozostawia śladu. Dwustronne taśmy piankowe są łatwe w montażu. Nie wymagają żadnych narzędzi. Do aplikacji wystarczy jedynie ostrze, aby dociąć potrzebny kawałek taśmy.

Zastosowanie taśm piankowych

Taśmy piankowe dwustronne głównie przeznaczone są do montażu elementów, o różnej wielkości i wadze. Mogą być używane zarówno do zastosowań we wnętrzach, jak i na zewnątrz budynków. Dlatego wykorzystywane są w budownictwie, poligrafii, reklamie, czy motoryzacji. Epat to producent taśm piankowych, które dedykowane są do montażu luster. Połączenie wykonane za ich pomocą jest trwałe, wytrzymałe oraz estetyczne. Może być nawet niewidoczne na pierwszy rzut oka. Taśmy piankowe jednostronne zazwyczaj stosowane są jako uszczelki. Przeznaczone są do niwelowania drgań oraz ochrony powierzchni przed dostawaniem się wewnątrz kurzu, wilgoci. Uszczelki piankowe mogą być nawet odporne na niektóre kwasy lub chemikalia. Ponadto nie jest dla nich szkodliwe promieniowanie UV. Taśmy jednostronne piankowe stosowane są również jako izolacja przed drganiami lub hałasem.

Epat – dystrybutor taśm piankowych

Szeroka oferta taśm piankowych pozwala na dobór właściwego produktu, do różnego typu zastosowań. Epat to firma, która produkuje oraz dostarcza taśmy piankowe, o różnej sile klejenia, dowolnym zastosowaniu, kolorze, szerokości oraz długości. Nie jesteś pewny, którą taśmę piankową wybrać? Skontaktuj się z naszymi doradcami technicznymi.

Masz pytania?
Odezwij się do nas!

Zarządzaj plikami cookies