Strona główna » Taśmy » Taśmy piankowe

Taśmy piankowe

Czym jest taśma piankowa?

Taśmy piankowe dzielą się na jednostronnie oraz dwustronnie klejące. Oba rodzaje produkowane są ze spienionego PE lub HDPE. Między sobą mogą różnić się jej gramaturą lub grubością. Taśmy piankowe jednostronne zazwyczaj używa się jako uszczelki. Natomiast dwustronne wykorzystywane są głównie w różnego rodzaju pracach montażowych.

Taśmy piankowe jednostronnie klejące:

1P17xx

Uszczelki z pianki EPDM służą do niwelowania drgań oraz zabezpieczaniem przed kurzem, powietrzem, wilgocią. Są odporne na działanie kwasów, chemikaliów, olejów, promieni UV, temperatury, grubość od 1 mm do 10 mm. Epat to producent pianek uszczelniających w formie taśmy.

Zapytaj o produkt

1P11xx

Uszczelniające pianki PE, występują w kolorach białym i czarnym w różnych grubościach (od 0,8 mm do 6 mm). Amortyzują wibracje i tłumią dźwięk. Uszczelki piankowe mają zastosowanie w produkcji profesjonalnego sprzętu audio. W budownictwie używa się ich do niwelowania mostków termicznych i nierówności oraz uszczelniania. Jako producent pianek uszczelniających zapewniamy produkt certyfikowany RoHs i REACH.

Zapytaj o produkt

Taśmy piankowe dwustronnie klejące:

2P11000

Podstawowa taśma piankowa z agresywnym klejem akrylowym. Idealnie sprawdza się w poligrafii i reklamie. Taśma piankowa 2P11000 ma dużą wytrzymałość na ścinanie, jest długotrwale odporna na starzenie, promieniowanie UV, wahania temperatury.
Zastosowana miękka pianka polietylenowa idealnie świetnie niweluje nierówności klejonych powierzchni.

Zapytaj o produkt

2P1111

Taśma piankowa biała w wersji PREMIUM dwustronnie klejąca o dużej sile klejenia. Jest odporna na starzenie, wpływ temperatury i promieniowanie UV. Sprawdzi się w branży poligraficznej,  budownictwie, branży reklamowej oraz motoryzacji.

Jest to taśma piankowa do odpowiedzialnych zastosowań takich jak montaż luster i rolet. Posiada certyfikat zgodności RoHs i REACH.

Zapytaj o produkt

2P1150

Tak jak taśma 2P1111, tylko grubość 1,5 mm.

Taśma piankowa biała w wersji PREMIUM dwustronnie klejąca o dużej sile klejenia. Jest odporna na starzenie, wpływ temperatury i promieniowanie UV. Sprawdzi się w budownictwie, branży poligraficznej, reklamowej oraz motoryzacji.

Zapytaj o produkt

2P1112

Taśma piankowa czarna w wersji PREMIUM dwustronnie klejąca o dużej sile klejenia. Taśma jest odporna na starzenie, promieniowanie UV i temperatury. Może być używana na zewnątrz i wewnątrz budynków. Wykorzystywana najczęściej w budownictwie, reklamie, poligrafii i motoryzacji. Czarna taśma piankowa 2P1112 od polskiego producenta ma wysoką siłę klejenia i bardzo dużą odporność na ścinanie. Polecana do odpowiedzialnych zastosowań.

Zapytaj o produkt

2P1151

Tak jak taśma 2P1112, tylko grubość 1,5 mm.

Taśma piankowa czarna w wersji PREMIUM dwustronnie klejąca o dużej sile klejenia. Taśma jest odporna na starzenie, promieniowanie UV i temperatury. Może być używana na zewnątrz i wewnątrz budynków. Wykorzystywana najczęściej w budownictwie, reklamie, poligrafii i motoryzacji. Ta taśma, podobnie jak 2P1112, jest polecana do odpowiedzialnych zastosowań.

Zapytaj o produkt

2P1210

Taśma dwustronna piankowa biała z papierową przekładką. Stosowana głównie w branży poligraficznej i reklamowej. Ta biała pianka bardzo dobrze sprawdza się w produkcji wykrojów. Jest to uniwersalna taśma piankowa od polskiego producenta Epat, do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych.  Odporna na starzenie i promieniowanie UV. Idealna do produkcji wykrojów. Ma wysoką siłę klejenia.

Zapytaj o produkt

2P3100

Bardzo mocna taśma dwustronnie klejąca piankowa do stosowania we wnętrzach. Użyty w niej klej ma natychmiastową przylepność. Taśma ma certyfikat LGA do montażu luster. Taśma piankowa 2P3100 ma bardzo wysoką początkową lepkość, co ułatwia montaże pionowe takie jak montaż luster. Sprawdza się bardzo dobrze w meblarstwie, do wklejania luster, a także w branży poligraficznej i reklamowej. Nasza biała taśma piankowa z certyfikatem LGA posiada także certyfikat RoHS i REACH.

Zapytaj o produkt

Jakim klejem pokryte są taśmy piankowe?

Epat to producent taśm piankowych, które pokryte są klejem akrylowym lub Hot-melt. W zależności od tego, jeden model taśmy może być lepiej przystosowany do danego podłoża niż pozostałe. Niezależnie od rodzaju, klej jest bardzo mocny i wytrzymały. Ponadto dysponuje wysoką siłą początkową klejenia. Taśmy piankowe zapewniają długotrwałe połączenie.

Cechy taśm piankowych

Główną zaletą oraz przewagą taśm piankowych nad innymi jest ich możliwość przystosowania i dopasowania do różnego typu powierzchni. Elastyczna pianka, z której są produkowane, po naklejeniu dostosowuje się do podłoża. Można powiedzieć, że wypełnia jego nierówności. Dzięki temu możliwa jest aplikacja taśm piankowych, nawet na obszarach chropowatych i nierównych. Taśmy piankowe to alternatywa dla śrub, nitów czy jakiegokolwiek innego sposobu mocowania. W odróżnieniu jednak od nich zapewniają równie trwałe połączenie, ale bez trwałej ingerencji w strukturę materiału. Po usunięciu nie pozostawia śladu. Dwustronne taśmy piankowe są łatwe w montażu. Nie wymagają żadnych narzędzi. Do aplikacji wystarczy jedynie ostrze, aby dociąć potrzebny kawałek taśmy.

Zastosowanie taśm piankowych

Taśmy piankowe dwustronne głównie przeznaczone są do montażu elementów, o różnej wielkości i wadze. Mogą być używane zarówno do zastosowań we wnętrzach, jak i na zewnątrz budynków. Dlatego wykorzystywane są w budownictwie, poligrafii, reklamie, czy motoryzacji. Epat to producent taśm piankowych, które dedykowane są do montażu luster. Połączenie wykonane za ich pomocą jest trwałe, wytrzymałe oraz estetyczne. Może być nawet niewidoczne na pierwszy rzut oka. Taśmy piankowe jednostronne zazwyczaj stosowane są jako uszczelki. Przeznaczone są do niwelowania drgań oraz ochrony powierzchni przed dostawaniem się wewnątrz kurzu, wilgoci. Uszczelki piankowe mogą być nawet odporne na niektóre kwasy lub chemikalia. Ponadto nie jest dla nich szkodliwe promieniowanie UV. Taśmy jednostronne piankowe stosowane są również jako izolacja przed drganiami lub hałasem.

Epat – dystrybutor taśm piankowych

Szeroka oferta taśm piankowych pozwala na dobór właściwego produktu, do różnego typu zastosowań. Epat to firma, która produkuje oraz dostarcza taśmy piankowe, o różnej sile klejenia, dowolnym zastosowaniu, kolorze, szerokości oraz długości. Nie jesteś pewny, którą taśmę piankową wybrać? Skontaktuj się z naszymi doradcami technicznymi.

Zapraszamy do składania zapytań ofertowych. Skontaktuj się z nami, chętnie doradzimy w wyborze towaru. Epat Sp. z o.o. to producent i sprzedawca błon klejowych. W naszej ofercie znajdziesz też taśmy, kleje i wykroje.

Polecamy również:

Chusteczki primer

Preparat gruntujący

Aby powierzchnie były czyste i przygotowane do klejenia warto zabezpieczyć je preparatem gruntującym KlejTo. Preparat ten stanowi dodatkowe podłoże dla kleju i wspiera proces klejenia.
Zobacz szczegóły
Chusteczka czyszczaca

Chusteczki KlejTo

Przed klejeniem czegokolwiek należy odpowiednio oczyścić klejone powierzchnie. W tym celu najlepiej użyć chusteczek KLEJTO, dzięki którym szybko i wygodnie przygotujesz powierzchnie do klejenia.
Zobacz szczegóły