Konwerting materiałów samoprzylepnych

Konwerting materiałów samoprzylepnych

Epat to konwerter przemysłowych materiałów klejących.

Tworzymy taśmy i wykroje o nietypowych parametrach, zgodnych z potrzebą klienta.

Dzięki własnemu zapleczu produkcyjnemu możemy tworzyć zupełnie nowe produkty dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych kontrahentów.

Oferujemy krótkie terminy realizacji oraz możliwość realizacji niewielkich nakładów (po wcześniejszym uzgodnieniu).

Co robimy w naszym zakładzie produkcyjnym?

Tniemy taśmy na dowolną szerokość co 1 mm

Możesz zamówić u nas taśmy o takiej szerokości jakiej potrzebujesz. Z dokładnością do 1 mm. Potrzebujesz taśmy o niestandardowej szerokości? Dobrze trafiłeś, możemy dociąć taśmy do wybranej przez Ciebie szerokości co 1 mm w zakresie 2 – 1600 mm (w zależności od rodzaju taśmy).

Możemy nawijać dowolnej długości nawoje na taśmach

Taśmy samoprzylepne występują w różnych nawojach. Standardowy nawój w większości taśm to 50 m. I taki najczęściej wybierają nasi Klienci. W Epat jesteśmy elastyczni. Jeśli produkcja w Twojej firmie wymaga większych nawojów taśm, możemy je dla Ciebie przygotować. Nasze maszyny mogą być też zaprogramowane na mniejsze nawoje taśm. Duża precyzja naszych maszyn pozwala uzyskać nawój z dokładnością do 1 cm.

Przewijamy produkty

Surowce do produkcji taśm przyjeżdżają do naszego zakładu w wielkich rolach (jumbo). My dostosowujemy je do naszych potrzeb, przewijamy na mniejsze role (logi). Przerobione i przygotowane materiały po pocięciu trafiają do Klientów.

Powlekamy materiały klejem

Powlekanie to proces polegający na nałożeniu filmu klejowego na daną powierzchnię. Możemy nanosić na materiały różne rodzaje klejów np. akrylowy, kauczukowy, w wersji wzmocnionej siatką lub bez wzmocnienia. Nie boimy się testowania nowych rozwiązań, łączymy nietypowe materiały i tworzymy nowe elementy samoprzylepne.

Laminujemy produkty ze sobą

Własny zakład produkcyjny pomaga nam w tworzeniu produktów, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Jedną z wykorzystywanych przez nas metod jest laminowanie, czyli łączenie produktów ze sobą. Na przykład dla naszego Klienta z branży meblarskiej przygotowujemy połączenie taśmy piankowej z taśmą transferową. Laminowanie ma na celu połączenie właściwości różnych materiałów w jednym produkcie.

Produkujemy różne wykroje

Sztancowanie jest procesem, który polega na wykrawaniu (wycinaniu) w materiałach klejących różnych kształtów – wykrojów. Jego główną zaletą jest to, że możemy uzyskać bardzo skomplikowane kształty, których nie da się przygotować podczas cięcia gilotyną. Do sztancowania używamy wykrojników, czyli narzędzi posiadających specjalnie wyprofilowane noże z otworami o różnych wymiarach. Produkujemy wykroje różnymi metodami – szybkimi maszynami rotacyjnymi, maszynami typu prasa (sztancowanie płaskie). Sztancowanie możemy łączyć z laminowaniem i w jednym procesie produkcyjnym wykonać wiele czynności. Możemy produkować dowolne wykroje w formie rolek (sztancowanie do papieru), pojedynczych elementów (sztancowanie na wylot), elementów na arkuszu (połączone sztancowanie do papieru i na wylot). W naszym zakładzie produkcyjnym możemy przygotowywać m.in. eurozawieszki, zawieszki typu haczyk, plomby (stickery), kółka do znakowania, kółka z listkiem ułatwiającym odrywanie, arkusze.

Produkujemy arkusze

Arkusze produkujemy z dużą dokładnością (0,05 mm) z różnych materiałów np. z taśm piankowych, foliowych, włókninowych i transferowych. Maksymalna szerokość pojedynczego arkusza to 700 mm. Często arkusze wykorzystywane są w branży reklamowej i poligraficznej.

Wykonujemy nietypowe zlecenia

Chcesz sam posztancować materiał klejący, ale nie posiada on dodatkowej warstwy zabezpieczającej klej? Możemy rozwiązać Twój problem – dobierzemy i dołożymy dodatkową przekładkę do materiału klejącego.

Dobieramy taśmy do konkretnego zastosowania

Masz problem z klejeniem? Pomożemy Ci go rozwiązać. Nasi pracownicy zaproponują dedykowane rozwiązanie klejowe skrojone dla Twojej firmy.

Badamy nasze taśmy i materiały samoprzylepne. Przeprowadzamy testy starzeniowe zgodne z odpowiednimi normami. np. DVS 1618

Dzięki własnym maszynom do badań możemy sprawnie weryfikować nowe pomysły na materiały samoprzylepne. Niejednokrotnie tworzymy rozwiązania problemów technologicznych, produkując taśmę dedykowaną konkretnej aplikacji. Nasze badania taśm klejących mogą być przeprowadzone pod kątem:

  • siły przylepności
  • rozciągania
  • rozdzierania
  • zgniatania
  • siły zerwania


Badamy także wpływ obciążenia i temperatury na zdolność taśmy do zachowania parametrów przylepności w określonym czasie. Dzięki testom materiałów samoprzylepnych nieustannie podnosimy jakość naszych produktów.

Kontrolujemy jakość naszych produktów

Mamy własny dział wdrożeń. Nasi pracownicy są bardzo kreatywni, poszukują rozwiązań problemów kontrahentów poprzez tworzenie nowych i udoskonalenie istniejących produktów

Wdrażamy nowe produkty

Masz problem z klejeniem? Pomożemy Ci go rozwiązać. Nasi pracownicy zaproponują dedykowane rozwiązanie klejowe skrojone dla Twojej firmy.

Masz pytania?
Odezwij się do nas!

Zarządzaj plikami cookies