EPAT sp. z o. o. specjalizuje się w produkcji, konwertowaniu oraz sprzedaży technicznych materiałów klejących.

Współpracujemy z dostawcami zarówno z Europy, jak i z krajów Dalekiego Wschodu. Znamy branżę od lat, dlatego też wiemy, jakie są oczekiwania Klientów. Nasza szeroka oferta taśm jednostronnych i dwustronnie klejących, a także klejów dla przemysłu umożliwia dopasowanie najlepszych produktów do zastosowań w konkretnej sytuacji.

Dzięki własnemu zapleczu produkcyjnemu możemy tworzyć zupełnie nowe produkty dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych kontrahentów.

W 2019 roku poszerzyliśmy naszą działalność o produkcję chusteczek nasączonych różnymi preparatami i pakowanymi pojedynczo w saszetki. Wykonujemy je z nadrukiem logo naszych klientów oraz pod własnymi markami: EPAT, KlejTo, Czysta rączka.

Nasza specjalność:

- taśmy piankowe (PE, EVA, EPDM)
- taśmy foliowe (PE, PP, PET)
- taśmy włókninowe (fizelinowe)
- taśmy ze spienionego kleju akrylowego (żelowe)
- taśmy transferowe (błony klejowe) ze wzmocnieniem i bez
- taśmy montażowe
- taśmy wysokotemperaturowe
- taśmy maskujące (papierowe, PET, PVC, poliamidowe)
- taśmy ochronne
- uszczelki samoprzylepne (PE, EPDM)
- elementy sztancowane (wykroje z taśm klejących)
- stopki i dystanse silikonowe samoprzylepne
- kleje UV do szkła i metalu
- kleje UV do tworzyw sztucznych
- lampy UV

- rzepy, kółka, plomby, stickery samoprzylepne, zawieszki
- materiały techniczne sztancowane i wykrawane
- taśmy BHP (antypoślizgowe, oznaczeniowe, duct tape)
- taśmy filtracyjne, paroprzepuszczalne do poliwęglanów komorowych
- taśmy pełne do poliwęglanów komorowych
- taśmy do łączenia foli paroizolacyjnych
- taśmy do membran dachowych
- taśmy do sublimacji
- taśmy do laminatów grawerskich
- taśmy do listew cenowych
- taśmy do listew przypodłogowych
- taśmy do montażu luster
- taśmy do montażu LED
- taśmy do montażu rolet

Co robimy w naszym zakładzie produkcyjnym?

4

Powlekamy materiały klejem

Powlekanie to proces polegający na nałożeniu filmu klejowego na daną powierzchnię. Możemy nanosić na materiały różne rodzaje klejów np. akrylowy, kauczukowy, w wersji wzmocnionej siatką lub bez wzmocnienia. Nie boimy się testowania nowych rozwiązań, łączymy nietypowe materiały i tworzymy nowe elementy samoprzylepne.

5

Laminujemy produkty ze sobą

Własny zakład produkcyjny pomaga nam w tworzeniu produktów, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Jedną z wykorzystywanych przez nas metod jest laminowanie, czyli łączenie produktów ze sobą. Na przykład dla naszego Klienta z branży meblarskiej przygotowujemy połączenie taśmy piankowej z taśmą transferową. Laminowanie ma na celu połączenie właściwości różnych materiałów w jednym produkcie.

6

Produkujemy różne wykroje

Sztancowanie jest procesem, który polega na wykrawaniu (wycinaniu) w materiałach klejących różnych kształtów - wykrojów. Jego główną zaletą jest to, że możemy uzyskać bardzo skomplikowane kształty, których nie da się przygotować podczas cięcia gilotyną. Do sztancowania używamy wykrojników, czyli narzędzi posiadających specjalnie wyprofilowane noże z otworami o różnych wymiarach. Produkujemy wykroje różnymi metodami - szybkimi maszynami rotacyjnymi, maszynami typu prasa (sztancowanie płaskie). Sztancowanie możemy łączyć z laminowaniem i w jednym procesie produkcyjnym wykonać wiele czynności. Możemy produkować dowolne wykroje w formie rolek (sztancowanie do papieru), pojedynczych elementów (sztancowanie na wylot), elementów na arkuszu (połączone sztancowanie do papieru i na wylot). W naszym zakładzie produkcyjnym możemy przygotowywać m.in. eurozawieszki, zawieszki typu haczyk, plomby (stickery), kółka do znakowania, kółka z listkiem ułatwiającym odrywanie, arkusze.

11

Badamy nasze taśmy i materiały samoprzylepne. Przeprowadzamy testy starzeniowe zgodne z odpowiednimi normami. np. DVS 1618

Dzięki własnym maszynom do badań możemy sprawnie weryfikować nowe pomysły na materiały samoprzylepne. Niejednokrotnie tworzymy rozwiązania problemów technologicznych, produkując taśmę dedykowaną konkretnej aplikacji. Nasze badania taśm klejących mogą być przeprowadzone pod kątem:
- siły przylepności
- rozciągania
- rozdzierania
- zgniatania
- siły zerwania
Badamy także wpływ obciążenia i temperatury na zdolność taśmy do zachowania parametrów przylepności w określonym czasie. Dzięki testom materiałów samoprzylepnych nieustannie podnosimy jakość naszych produktów.