rzepy z klejem

Rzepy z klejem stosowane są najczęściej w branży poligraficznej i reklamowej, wszędzie tam, gdzie wymagane jest czasowe łączenie lub zamykanie produktów, np. produkcja teczek i opakowań.
Rzepy samoprzylepne to świetna alternatywa dla klasycznych opcji montażu. Rzepy z klejem w taśmie to produkt łatwy w aplikacji i użyciu. Dzięki warstwie samoprzylepnej są bardzo łatwe do zamontowania. Właściwie zamontowane rzepy samoprzylepne mają bardzo dobrą przyczepność do powierzchni. Dzięki konstrukcji pozwalającej na wielokrotne odczepianie i zaczepianie są dobrym zamiennikiem dla zatrzasków, guzików, gumek.
Dostępne są rzepy białe i czarne, w formie rolek taśm.

Dostępne szerokości taśmy rzepowej:

 • 16 mm,
 • 19 mm,
 • 25 mm,
 • 50 mm.

Rzepy samoprzylepne w formie elementów sztancowanych np. kółek:

 • fi 10,
 • fi 13,
 • fi 16,
 • fi 19,

a także kwadratów rzepowych, rzepów prostokątnych.

Rzepy w standardzie posiadają agresywny klej kauczukowy, rzepy z klejem akrylowym dostępne są na zamówienie.

Rodzaje rzepów samoprzylepnych

Rzepy samoprzylepne z klejem występują w kilku wariantach. Jeśli kupujesz rzep od producenta, pamiętaj, aby kupić obie strony: rzep haczyk oraz rzep pętelka. Jeden pasek — rzep haczyk łączy się z drugim paskiem, zaczepiając się o specjalne pętelki rzepowe.

Rzepy na metry, w formie taśm rzepowych, można kupić w formie nawoju, obie strony osobno.

Rzepy z klejem mogą występować także jako wykroje z rzepu. Takie wycięte kółeczka z rzepu lub kwadraty rzepowe można kupić rozłożone na taśmie, w formie nawoju. Obie strony haczyk i pętelka są sprzedawane osobno.

Rzepy samoprzylepne dla poligrafii i reklamy

Rzepy z klejem to produkt niezbędny w branży poligraficznej i reklamowej. Rzepy samoprzylepne białe i czarne do teczek na dokumenty są doskonałą alternatywą dla zatrzasków, klipsów i zapięć na gumkę. W branży reklamowej rzepy samoprzylepne mają zastosowanie w produkcji banerów i teczek reklamowych na rzep.

Rzepy samoprzylepne na wymiar

Jako producent rzepów samoprzylepnych możemy przygotować rzepy z klejem w różnych kształtach, długościach i szerokościach. Najpopularniejsze kształty to taśma rzepowa oraz kółeczka z rzepem, a także kwadraty z rzepem. Na specjalne zamówienie jesteśmy w stanie przygotować inne i nietypowe kształty rzepów samoprzylepnych.

Rzepy do teczek samoprzylepne

Okrągłe rzepy samoprzylepne białe i czarne cieszą się dużą popularnością w branży poligraficznej. Takie kółeczka rzepowe to estetyczne zamknięcie dla teczek ofertowych lub teczek na dokumenty.

Ciekawostki o rzepach samoprzylepnych

 • Rzep techniczny oraz rzep tekstylny zostały wynalezione w Szwajcarii przez George’a de Mistral. Dzięki obserwacji natury zauważył, że owocostany niektórych roślin, np. łopianu, czepiają się futer zwierząt, które obok nich przechodzą.
 • Handlowa nazwa rzepu to Velcro
 • Rzep, który słabo trzyma, po jakimś czasie użytkowania można ponownie wzmocnić. Wystarczy poprowadzić prosty nóż pod kątem haczyków. Dzięki temu uporządkują się na nowo i oczyszczą z zalegających nitek i kurzu. W efekcie rzep samoprzylepny będzie trzymał lepiej.
 • Rzep można oczyścić za pomocą taśmy klejącej. Wystarczy lepką stronę taśmy mocno przycisnąć do rzepu, nawet kilkukrotnie. Dzięki temu usuniesz kurz, nitki i paproszki zalegające w rzepie.
 • Istnieje dyscyplina sportowa, która wykorzystuje rzep. Uczestnicy zawodów pod nazwą velcro jumping są ubierani w strój obszyty jedną stroną rzepa, odbijają się z rozpędu od trampoliny i wpadają na ścianę pokrytą drugą stroną rzepa. Im wyżej skoczą i im dziwniejszą przyjmą pozycję na ścianie, tym lepiej. 

Jaki jest klej w rzepach samoprzylepnych

Nasze rzepy samoprzylepne w standardzie posiadają agresywny klej kauczukowy, który zapewnia wysoką wytrzymałość i trwałość połączeń. Dla klientów, którzy potrzebują rzepów z klejem akrylowym, oferujemy możliwość zamówienia takiego rozwiązania.

Gdzie kupić rzepy samoprzylepne

Producent rzepów samoprzylepnych Epat jest również dystrybutorem rzepów z klejem. Nasze rzepy możesz kupić na kilka sposobów:

Wybierając nasze rzepy z klejem, korzystasz z licznych zalet, takich jak wysoka wytrzymałość, mocny klej i łatwość aplikacji. Jesteśmy pewni, że nasze rzepy samoprzylepne spełnią Twoje oczekiwania i pomogą w efektywnym łączeniu i zamykaniu produktów w Twojej branży.

Masz pytania?
Odezwij się do nas!

Zarządzaj plikami cookies