Strona główna » Wykroje » Wykroje z filcu

Wykroje z filcu

Jako producent podkładek filcowych mamy możliwość przygotować samoprzylepny filc techniczny w formie rolek, wykroi (powycinanych elementów filcowych) oraz samoprzylepnych arkuszy filcowych. Duże możliwości dopasowania do potrzeb Klienta dają wykroje z filcu.

Epat – producent wykrojów filcowych

Filc to bardzo uniwersalny materiał, o wielu właściwościach. Powstaje na skutek spliśniania w maszynie tkanin wełnianych, sztucznych włókien lub sierści zwierząt. Do jego produkcji nie stosuje się nici albo klejów. Filc jest materiałem, który ma szerokie zastosowanie. Wykorzystywany jest w transporcie, przy magazynowaniu oraz na produkcji. Aby korzystać z filcu skuteczniej, Epat przygotowuje specjalne z niego wykroje, w różnych kształtach i rozmiarach. Pozwala to na dobór właściwego i gotowego wykroju filcowego zgodnego z zapotrzebowaniem.

Zastosowania wykrojów filcowych w przemyśle

Wykroje filcowe dostarczane przez Epat mogą mieć różną formęsamoprzylepnych kółek, kwadratów lub całych arkuszy. Wykorzystywane są przez wiele firm, z różnych sektorów przemysłowych. Najczęściej wykroje filcowe spotykane są w branży tekstylnej jako podszewki, wkładki, a nawet elementy podeszwy. Równie często z wykrojów filcowych korzysta przemysł meblarski. Zarówno przy samej produkcji mebli, ale również jako podkładki pod nogi do zabezpieczenie przed zarysowaniom i ślizganiu się. Firmy automotive też chętnie i często wykorzystują filc w arkuszach i wykrojach. Do wygłuszania, izolacji termicznej lub jako uszczelnienie. Wykroje filcowe są stosowane w przemyśle elektronicznym do izolacji termicznej i ochrony przed elektrostatyką. Filc o wysokiej jakości izoluje przed ciepłem i zapewnia ochronę elektronicznym komponentom. To tylko kilka z przykładów tego, jak można wykorzystywać filc w przemyśle. Wszystko zależy od potrzeby oraz pomysłu. Epat wyprodukuje wykroje filcowe w niezbędnym formacie.

Rodzaje wykrojów filcowych

Samoprzylepne kółka i kwadraty, czy arkusze filcowe Epat może wykonać w formie pojedynczych elementów, arkusza z powycinanymi elementami lub jak klient woli np. podkładki filcowe w formie roli przemysłowej. Podkładki filcowe ułatwiają przesuwanie mebli oraz chronią podłogę przed uszkodzeniem czy zarysowaniem. Epat posiada bogatą paletę kolorów filcu np. filc czarny, filc biały, filc brązowy, filc szary itd. Dysponuje zarówno miękkim filcem, z którego wykonuje podkładki przeznaczone do lekkich mebli np. krzeseł czy filcem o dużej twardości z którego wycina samoprzylepne podkładki przeznaczone do ciężkich mebli np. komody. Wykroje filcowe, Epat może pokryć lub zalaminować zarówno klejem akrylowym albo hot-melt (kauczukowym). Jeśli szukasz podkładek filcowych z mocnym klejem, bądź grubych podkładek filcowych zgłoś się do nas. Jesteśmy producentem wykrojów z filcu.

Zobacz też:

Zapraszamy do składania zapytań ofertowych. Skontaktuj się z nami, chętnie doradzimy w wyborze towaru. Epat Sp. z o.o. to producent i sprzedawca błon klejowych. W naszej ofercie znajdziesz też taśmy, kleje i wykroje.

Polecamy również:

Chusteczki primer

Preparat gruntujący

Aby powierzchnie były czyste i przygotowane do klejenia warto zabezpieczyć je preparatem gruntującym KlejTo. Preparat ten stanowi dodatkowe podłoże dla kleju i wspiera proces klejenia.
Zobacz szczegóły
Chusteczka czyszczaca

Chusteczki KlejTo

Przed klejeniem czegokolwiek należy odpowiednio oczyścić klejone powierzchnie. W tym celu najlepiej użyć chusteczek KLEJTO, dzięki którym szybko i wygodnie przygotujesz powierzchnie do klejenia.
Zobacz szczegóły