wykroje z filcu

Podkładki filcowe producent

Jako producent podkładek filcowych przygotowujemy samoprzylepny filc techniczny, który występuje w naszej ofercie jako wykroje z filcu, w formie rolek filcu, jako taśma filcowa samoprzylepna, filc pod meble, filc uszczelkowy oraz samoprzylepne arkusze filcowe. Na przykład, jako producent podkładek filcowych, mamy w ofercie podkładki filcowe w różnych kolorach, wielkościach i kształtach. Fakt, że jesteśmy producentem filcu pod meble pozwala nam na duże możliwości dopasowania produkcji filcu samoprzylepnego do potrzeb klienta.

Filc jest kawałkiem materiału wykonanym ze sztucznych lub naturalnych włókien, charakteryzującym się miękką i gęstą strukturą. Nie ma tylko jednego zastosowania – jest materiałem niezwykle uniwersalnym.

Filc jest efektem spliśniania tkanin wełnianych, sierści zwierząt lub sztucznych włókien. . Proces ten polega na łączeniu materiałów w zwartą masę, który może być dodatkowo wzmacniany poprzez zastosowanie gorącej pary wodnej, słabych kwasów, zasad, a także duży nacisk lub tarcie. Dzięki temu do jego produkcji nie ma potrzeby stosowania klejów i nici. Spliśnianie przeprowadzane jest przez specjalne, dedykowane do tego maszyny.

Filc jest bardzo trwały, elastyczny i wytrzymały, charakteryzuje się odpornością na rozciąganie, rozrywanie i strzępienie. Doskonale radzi sobie z wchłanianiem wilgoci oraz cieczy. Ponadto świetnie izoluje ciepło oraz może być wykorzystywany do absorbowania dźwięków. Dzięki tym właściwościom, ma bardzo szeroki zakres zastosowań.

Właściwości filcu:

  • Dobre właściwości cieplne posiada filc uszczelkowy, który jest doskonałym materiałem izolacyjnym.
  • Bardzo dobre właściwości akustyczne charakteryzują filc do wygłuszania.
  • Jako materiał dystansujący można wykorzystać filc samoprzylepny lub uszczelki filcowe.
  • Filc to materiał tłumiący drgania.
  • Filc jest świetnym materiałem filtrującym.
  • Każdy rodzaj filcu doskonale chłonie ciecze.

Zastosowanie filcu:

Filc znajduje zastosowanie zarówno w domu, jak i w zakładach przemysłowych. Jest materiałem o szerokim spektrum zastosowań, posiadającym wiele cech i właściwości, niezbędnych w różnych dziedzinach. Jest wykorzystywany jako narzędzie polerskie, czyli filc polerski do usuwania zarysowań, albo jako uszczelka filcowa, ochrona przed pyłami i cieczami, a także do smarowania powierzchni lub elementów.

Filc może być również stosowany w przemyśle meblarskim jako filcowa podkładka pod meble, w budownictwie jako filc do wygłuszania, a nawet w przemyśle automotive do izolacji termicznej i wygłuszania. Ma szerokie zastosowanie również w projektowaniu wnętrz specjalistycznych, takich jak studio nagrań.

Podział filcu ze względu na rodzaj i zastosowanie:

Filc polerski

Filc do polerowania jest przeznaczony do czyszczenia oraz przeprowadzania precyzyjnych mechanicznych prac polerskich. Wykorzystuje się go do usuwania zarysowań z powierzchni metalowych oraz plastiku. Dodatkowo filc polerski doskonale sprawdza się przy polerowaniu szkła oraz materiałów kamiennych. Nasz filc do polerowania w różnych kolorach można łączyć z innymi materiałami, np. plastikiem, drewnem, szczególnie jeśli jest to filc samoprzylepny.

Filc podkładowy

W przemyśle meblarskim używany jest jako osłona do tkanin przed uszkodzeniami oraz jako filcowa taśma wygłuszająca pod legary w budownictwie. Podczas prac dekarskich stosuje się go do zabezpieczania przed korozją i wilgocią pojawiającą się na wewnętrznej stronie dachu. Dużą zaletą materiału, jakim jest filc techniczny jest możliwość przetwarzania go pod kątem różnych kształtów, dzięki temu znajduje zastosowanie w wielu miejscach. Możemy go przygotować w formie wykrojów, arkuszy czy rolki. Dobrze znany filc pod meble to także estetyczna ochrona podłogi i ścian przed zarysowaniami i ubiciami.

Filc uszczelkowy

Techniczny filc uszczelkowy pochłania pył, absorbuje ciecze, ma doskonałe właściwości izolacyjne i wygłuszające. Ze względu na swoją grubość i zdolność niwelowania drgań jest chętnie wykorzystywany w wielu gałęziach przemysłu do prac konstrukcyjnych. Filc uszczelkowy samoprzylepny w formie taśmy to dobra alternatywa dla klasycznych uszczelek. Uszczelki filcowe, inaczej zwane filc uszczelkowy, doskonale tłumią drgania, wytłumiają oraz filtrują.

Filc wygłuszeniowy

Specjalistyczny filc do wygłuszania ma bardzo dobre właściwości akustyczne, jest stosowany w elementach konstrukcyjnych do amortyzacji, wygłuszenia samochodów i maszyn. Nasz filc do wygłuszania zapobiega powstawaniu rezonansu akustycznego, co czyni go niezbędnym elementem w car-audio oraz przy projektowaniu wnętrz specjalistycznych, np. studio nagrań.

Filc samoprzylepny

Coś, co znacznie usprawnia aplikację to filc samoprzylepny — jako producent filcu samoprzylepnego, możemy przygotować jako jednostronnie lub dwustronnie klejący materiał w formie rolek, wykrojów lub arkuszy. To zależy od zapotrzebowania oraz właściwości, jakie chcemy uzyskać. Możemy przygotować filc z klejem akrylowym lub kauczukowym. A to dzięki własnemu zapleczu produkcyjnemu.

Filc do smarowania / filc wełniany

Filc do smarowania – filc wełniany posiada strukturę porowatą i zabudowane kanaliki włosowate, to sprawia, że jest bardzo nasiąkliwy. Zaabsorbowane ciecze są stopniowo uwalniane, dzięki czemu filc może służyć jako skuteczny środek do smarowania. Zapraszamy do składania zapytań ofertowych. Skontaktuj się z nami, chętnie doradzimy w wyborze towaru. W naszej ofercie znajdziesz też taśmy, kleje i wykroje.

Epat – producent wykrojów filcowych

Filc to niezwykle uniwersalny materiał, charakteryzujący się wieloma właściwościami. Powstaje poprzez splątywanie tkanin wełnianych, sztucznych włókien lub sierści zwierząt. Jego produkcja nie wymaga stosowania nici ani klejów. Filc znajduje szerokie zastosowanie w transporcie, magazynowaniu oraz na linii produkcyjnej. Aby korzystać z filcu w sposób bardziej efektywny, Epat oferuje specjalne wykroje w różnych kształtach i rozmiarach, umożliwiając dopasowanie do indywidualnych potrzeb.

Zastosowania wykrojów filcowych w przemyśle

Wykroje filcowe dostarczane przez Epat występują w różnych formach – od samoprzylepnych kółek po kwadraty i arkusze. Są one wykorzystywane przez wiele firm z różnych sektorów przemysłowych. Najczęściej spotykane są w branży tekstylnej jako podszewki, wkładki do obuwia czy elementy podeszwy. Przemysł meblarski również często korzysta z wykrojów filcowych, zarówno przy produkcji mebli, jak i jako podkładki pod nogi, chroniąc przed zarysowaniami i ślizganiem się. Firmy motoryzacyjne wykorzystują filc w arkuszach i wykrojach do wygłuszania, izolacji termicznej i uszczelniania. Przemysł elektroniczny stosuje wykroje filcowe do izolacji termicznej i ochrony przed elektrostatyką. Filc wysokiej jakości doskonale izoluje przed ciepłem i zapewnia ochronę elektronicznym komponentom. Zastosowania filcu w przemyśle są niezliczone i zależą od indywidualnych potrzeb oraz kreatywności. Epat oferuje wykroje filcowe w formacie odpowiadającym potrzebom klientów.

Rodzaje wykrojów filcowych

Epat produkuje samoprzylepne kółka, kwadraty oraz arkusze filcowe w formie pojedynczych elementów lub arkuszy z wycinanymi elementami. Podkładki filcowe ułatwiają przesuwanie mebli i chronią podłogi przed uszkodzeniami i zarysowaniami. Epat oferuje bogatą paletę kolorów filcu, od czarnego po biały, brązowy i szary. Dysponujemy zarówno miękkim filcem, odpowiednim do lekkich mebli, jak krzesła, jak i filcem o dużej twardości, stosowanym do ciężkich mebli, takich jak komody. Wykroje filcowe mogą być pokryte lub zalaminowane klejem akrylowym lub kauczukowym. Jeśli potrzebujesz podkładek filcowych z mocnym klejem lub grubych podkładek filcowych, skontaktuj się z nami. Jesteśmy producentem wykrojów z filcu.

Masz pytania?
Odezwij się do nas!

Zarządzaj plikami cookies