stopki silikonowe

Stopki silikonowe kropki samoprzylepne do cichego domyku szuflady

Stopki mogą być przezroczyste, czarne lub szare, występują w wielu kształtach i wymiarach. Stopki są wykonane z poliuretanu i pokryte są z jednej strony klejem. Bumpony samoprzylepne są odporne na działanie promieniowania UV, a dzięki mocnemu klejowi akrylowemu dobrze trzymają się klejonych powierzchni. Producent odbojników silikonowych samoprzylepnych zapewnia o ich wysokiej jakości. W naszym katalogu znajduje się szeroka oferta odbojników silikonowych od producenta.

Zastosowanie stopek silikonowych

W skrócie mówiąc, stopki samoprzylepne znajdują zastosowanie jako dystanse lub odbojniki w produkcji reklamowej, meblarskiej, motoryzacyjnej oraz elektronicznej. Ale przeczytaj poniżej jakie szczegółowe są zastosowania odbojników silikonowych pokrytych z jednej strony klejem. Na dole strony zobacz jakie producent odbojników silikonowych podpowiada wiele przydatnych zastosowań.

Stopki cylindryczne

Stopki półkoliste

Stopki kwadratowe

Stopki miękkie

Stopki wklęsłe i duże

Podkładki silikonowe pod doniczki producent

Stopki silikonowe – przykłady użycia:

 • odbojniki samoprzylepne w meblarstwie
 • odbojniki zmniejszające stukanie frontów meblowych
 • dystanse antypoślizgowe do wypełniania przestrzeni
 • nóżki silikonowe i podkładki antypoślizgowe do elektroniki i różnych sprzętów drobnego AGD
 • dystanse silikonowe do szkła
 • podkładki silikonowe stabilizujące
 • bumpony silikonowe do POS i reklam
 • kropki silikonowe do odprowadzania ciepła z elementów obudowy
 • samoprzylepne kropki silikonowe amortyzujące w meblarstwie i produkcji szklarskiej

Stopki silikonowe, inaczej bumpony lub odbojniki produkowane są z poliuretanu. Na spodzie pokryte są klejem, aby móc je przykleić w wybranym miejscu. Ich głównym zadaniem jest zabezpieczenie mebli – szafek, biurek, ale także drzwi przed uszkodzeniami. Amortyzują uderzenia, dzięki czemu zmniejszają prawdopodobieństwo powstawania zarysowań i ubytków na meblach. Ale to nie jedyne zastosowania odbojników. Podkładki samoprzylepne silikonowe wypukłe służą też ochronie powierzchni, na jakiej stawia się urządzenia i rzeczy. Możesz użyć podkładek silikonowych do podklejenia wazonów i doniczek ceramicznych, które mogą rysować powierzchnię. Często zauważysz też stopki silikonowe czarne, przezroczyste, białe lub szare od spodu drobego AGD i elektroniki. 

Zalety stopek silikonowych:

 • odporne na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV
 • mocny klej akrylowy
 • wysoka jakość wykonania
 • bardzo duży wybór rozmiarów i kształtów

Dlaczego warto wykorzystywać stopki silikonowe?

Bumpony stosuje się zazwyczaj do zabezpieczenia jakiejś powierzchni, elementu przed uderzeniami. Mogą służyć ochronie krawędziom szafek lub biurek przed stuknięciem w ścianę. Skutecznie blokują też klamki drzwi przed ich kontaktem z innymi elementami wewnątrz lub na zewnątrz pomieszczeń. Epat to producent stopek silikonowych, które wykorzystywane są również do tłumienia hałasu. Uniemożliwiają trzaśnięcie drzwiami lub drzwiczkami mebli. Stopki silikonowe mają właściwości antypoślizgowe. Dzięki nim, można zapobiec ześlizgnięciu się, zsunięciu lub przemieszczeniu przedmiotów. Mogą również absorbować wibracje z zewnątrz. Bumpony można stosować na obudowach urządzeń elektronicznych, po to aby zapewnić mu np. odpowiednią cyrkulację powietrza.

Gdzie najlepiej przykleić stopkę silikonową?

Nie ma jedynego słusznego miejsca, gdzie należy przykleić bumpon samoprzylepny silikonowy. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jaki efekt miałby zostać uzyskany. Jeśli miałby stanowić blokadę przed uderzeniem drzwi o ścianę, należy przykleić go bezpośrednio do nich, podłogi lub ściany. Tam, gdzie będzie estetyczniej. Natomiast jeśli samoprzylepne stopki silikonowe miałaby tłumić wibracje, zapewnić właściwości antypoślizgowe lub umożliwić odpowiednią cyrkulację, najlepiej, aby był naklejony od spodu. Inne zastosowania i możliwości zależą w dużej mierze od potrzeby i wyobraźni. Producent odbojników silikonowych poleca ten bardzo popularny sposób rozwiązywania wielu problemów. Dlatego spotyka się je nie tylko w warsztatach, czy zakładach produkcyjnych, ale i w domach. Co raz więcej osób decyduje się na stosowanie ich do ochrony swoich domowych mebli.

Epat – producent stopek silikonowych

Epat to producent stopek silikonowych do mebli, podłóg, urządzeń elektronicznych, drzwi oraz elementów aut. Oferuje bumpony, o różnym kształcie. Pozwala to na lepsze dopasowanie do swoich potrzeb oraz podłoża. Poszukujesz stopek silikonowych do swojego zakładu pracy? Skontaktuj się z naszymi doradcami handlowymi.

Masz pytania?
Odezwij się do nas!

Zarządzaj plikami cookies