Strona główna » Taśmy » Taśmy żelowe

Taśmy żelowe

Co to jest taśma żelowa?

Taśmy żelowe są jednymi z najmocniejszych, dostępnych na rynku. Dlatego też bardzo często stosuje się je, zamiast połączeń mechanicznych. Po pierwsze, aplikacja taśmy nie wymaga zbyt wielu narzędzi. Wystarczy samo ostrze, to docięcia taśmy na wybraną długość. A po drugie, w przeciwieństwie do gwoździ, czy śrub nie pozostawia trwałego śladu na łączonej powierzchni. Połączenie jest dużo bardziej estetyczne, a zależnie od koloru taśmy może być nawet niewidoczne.

Taśmy żelowe w naszej ofercie:

PT050

Bezbarwna taśma wykonana ze spienionego kleju akrylowego. Dzięki swojej strukturze taśma jest elastyczna, tłumi i wygłusza drgania, uszczelnia połączenie. Jest tak mocna, że śmiało może zastępować połączenia mechaniczne np. gwoździe, nity, śruby. Grubość 0,5 mm.

Zapytaj o produkt

PT100

Bezbarwna taśma wykonana ze spienionego kleju akrylowego. Dzięki swojej strukturze taśma jest elastyczna, tłumi i wygłusza drgania, uszczelnia połączenie. Jest tak mocna, że śmiało może zastępować połączenia mechaniczne np. gwoździe, nity, śruby. Grubość 1 mm. Polecana do powierzchni o większej chropowatości.

Zapytaj o produkt

PT150

Bezbarwna taśma żelowa wykonana ze spienionego kleju akrylowego. Dzięki swojej strukturze taśma tworzy szczelne i bardzo mocne połączenia. Łączenie na taśmę żelową jest tak mocne, że zastępuje spawy, zgrzewanie, gwoździe, śruby i nity. Dzięki elastyczności przezroczysta taśma żelowa tłumi drgania i wygłusza. Grubość 1,5 mm. Taśma dwustronna żelowa do chropowatych powierzchni.

Zapytaj o produkt

Jakim klejem pokryta jest taśma żelowa?

Taśma żelowa to inaczej taśma akrylowa. Swoją nazwę zawdzięcza temu, że ma formę rolki ze spienionego kleju akrylowego, która zabezpieczona jest przekładką foliową lub papierową. Może występować w różnej szerokości, długości oraz grubości. Taśmy akrylowe gwarantują silne i trwałe połączenie. Jest ono odporne na wiele czynników zewnętrznych. Klej akrylowy nie traci swoich właściwości pod wpływem promieniowanie UV, zmiennej temperatury czy opadów atmosferycznych.

Jakie zastosowanie ma taśma żelowa?

Epat to producent taśm akrylowych, którymi zaopatruje wiele różnych gałęzi przemysłu. Ze względu na swoje silne właściwości klejące sprawdzi się w domu oraz dużym zakładzie przemysłowym. Za pomocą taśm żelowych można przykleić ramkę czy lustro do ściany, ale nawet połączyć ze sobą profile aluminiowe, metalowe lub drewniane, elementy mebli albo witryn. Co więcej, klejenie jest łatwe i trwałe niezależnie od rodzaju powierzchni. Równie dobrze może ono być gładkie, jak i krzywe lub chropowate. Odpowiedni dobór taśmy akrylowej pozwala na stworzenie niemal niewidocznego dla ludzkiego oka połączenia. Dlatego też bardzo często wykorzystywana jest w klejeniu szkła lub tworzyw sztucznych. Taśmy żelowe to nie tylko doskonały sposób łączenia ale również ochrony. Potrafią zaabsorbować drgania z zewnątrz.

Epat – producent taśm żelowych

Epat to producent taśm akrylowych, w rolkach o różnej długości, szerokości oraz grubości. Zaopatruje w taśmy żelowe wiele firm, z różnych sektorów przemysłowych. M. in. branżę motoryzacyjną, reklamową, szklarską, meblarską oraz budowlaną. Szukasz taśmy żelowej odpowiedniej dla Twojej firmy? Skontaktuj się z doradcami technicznymi Epat.

Zapraszamy do składania zapytań ofertowych. Skontaktuj się z nami, chętnie doradzimy w wyborze towaru. Epat Sp. z o.o. to producent i sprzedawca błon klejowych. W naszej ofercie znajdziesz też taśmy, kleje i wykroje.

Polecamy również:

Chusteczki primer

Preparat gruntujący

Aby powierzchnie były czyste i przygotowane do klejenia warto zabezpieczyć je preparatem gruntującym KlejTo. Preparat ten stanowi dodatkowe podłoże dla kleju i wspiera proces klejenia.
Zobacz szczegóły
Chusteczka czyszczaca

Chusteczki KlejTo

Przed klejeniem czegokolwiek należy odpowiednio oczyścić klejone powierzchnie. W tym celu najlepiej użyć chusteczek KLEJTO, dzięki którym szybko i wygodnie przygotujesz powierzchnie do klejenia.
Zobacz szczegóły