Taśmy żelowe

Jakim klejem pokryta jest taśma żelowa?

Taśma żelowa to inaczej taśma akrylowa. Swoją nazwę zawdzięcza temu, że ma formę rolki ze spienionego kleju akrylowego, która zabezpieczona jest przekładką foliową lub papierową. Może występować w różnej szerokości, długości oraz grubości. Taśmy akrylowe gwarantują silne i trwałe połączenie. Jest ono odporne na wiele czynników zewnętrznych. Klej akrylowy nie traci swoich właściwości pod wpływem promieniowanie UV, zmiennej temperatury czy opadów atmosferycznych.

Jakie zastosowanie ma taśma żelowa?

Epat to producent taśm akrylowych, którymi zaopatruje wiele różnych gałęzi przemysłu. Ze względu na swoje silne właściwości klejące sprawdzi się w domu oraz dużym zakładzie przemysłowym. Za pomocą taśm żelowych można przykleić ramkę czy lustro do ściany, ale nawet połączyć ze sobą profile aluminiowe, metalowe lub drewniane, elementy mebli albo witryn. Co więcej, klejenie jest łatwe i trwałe niezależnie od rodzaju powierzchni. Równie dobrze może ono być gładkie, jak i krzywe lub chropowate. Odpowiedni dobór taśmy akrylowej pozwala na stworzenie niemal niewidocznego dla ludzkiego oka połączenia. Dlatego też bardzo często wykorzystywana jest w klejeniu szkła lub tworzyw sztucznych. Taśmy żelowe to nie tylko doskonały sposób łączenia ale również ochrony. Potrafią zaabsorbować drgania z zewnątrz.

Epat – producent taśm żelowych

Epat to producent taśm akrylowych, w rolkach o różnej długości, szerokości oraz grubości. Zaopatruje w taśmy żelowe wiele firm, z różnych sektorów przemysłowych. M. in. branżę motoryzacyjną, reklamową, szklarską, meblarską oraz budowlaną. Szukasz taśmy żelowej odpowiedniej dla Twojej firmy? Skontaktuj się z doradcami technicznymi Epat.

Masz pytania?
Odezwij się do nas!

Zarządzaj plikami cookies