Strona główna » Wykroje » Plomby samoprzylepne

Plomby samoprzylepne

Bezbarwne stickery samoprzylepne (plomby) stosowana są do zamykania i zabezpieczania opakowań przed niezamierzonym otwarciem. 

Czym są plomby samoprzylepne

Plomby samoprzylepne to specjalne naklejki, z perforacją lub bez, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach, szczególnie w celu zabezpieczania przed nieautoryzowanym dostępem lub manipulacją. W obrębie tej kategorii istnieje szeroki wybór plomb samoprzylepnych transparentnych o różnych wielkościach, które wyróżniają się swoimi unikalnymi właściwościami.

Stickery samoprzylepne są wykonane z przezroczystej folii z klejem. Mają formę kółek o różnych średnicach. Mogą być wykonane także inne kształty plomb. Producent plomb samoprzylepnych może przygotować nietypowe plomby na zamówienie klienta. Mogą mieć nietypowy kształt lub wymiar. Dobry przykład plomby samoprzylepnej na zamówienie jest kółko o średnicy innej niż standardowej, dopasowanej do konkretnego opakowania lub innego przeznaczenia. 

Plomby samoprzylepne są wykonane z przeźroczystego materiału, co pozwala na łatwą identyfikację i wizualne potwierdzenie, czy plomba została naruszona. Dzięki temu można szybko wykryć próbę manipulacji lub otwarcia przesyłki, paczki. Transparentna plomba pozwala również na zachowanie estetycznego wyglądu i nie zakłóca widoczności znaków czy kodów umieszczonych na zabezpieczanym przedmiocie. 

WAŻNE!

Nie należy dotykać strony z klejem na plombie ochronnej, ponieważ jest przezroczysta i ślad po palcu może być widoczny po naklejeniu zabezpieczenia. Do aplikacji plomb warto więc założyć cienkie rękawice, np. lateksowe. 

Zastosowanie plomb samoprzylepnych

Plomby samoprzylepne zabezpieczające są skutecznym rozwiązaniem w przypadku różnych zastosowań, takich jak: 

 • zabezpieczanie drzwi i okien, 
 • plombowanie kopert, 
 • zabezpieczanie pudełek, 
 • zabezpieczanie skrzynek pocztowych, 
 • plombowanie urządzeń elektronicznych, 
 • zabezpieczanie sprzętu medycznego, 
 • czy nawet pakietów przesyłkowych. 

Głównym celem stosowania plomb samoprzylepnych jest uniemożliwienie dostępu do zamkniętego opakowania. Plomby samoprzylepne chronią zawartość opakowania przed podmianą elementów i inną ingerencją w cenną lub poufną zawartość.

Przezroczyste plomby samoprzylepne, zarówno w formie standardowych plomb, jak i kółeczek, stanowią niezawodne narzędzie do zabezpieczania i ochrony przedmiotów, dając wyraźny sygnał o ich naruszeniu. Są one łatwe w aplikacji i charakteryzują się trwałością, dlatego są popularnym wyborem w różnych branżach i sytuacjach, gdzie priorytetem jest bezpieczeństwo i autentyczność.

Zalety stosowania plomb samoprzylepnych

 • łatwość aplikacji
 • weryfikacja czy przesyłka jest nienaruszona
 • estetyczne zabezpieczenie
 • dyskretne zabezpieczenie przesyłki
 • gwarancja poufności

Do czego użyć kółek samoprzylepnych zabezpieczających

Samoprzylepne kółka zabezpieczające najlepiej stosować na gładkie i sztywne powierzchnie. Na tego typu powierzchniach mogą dokładnie przylegać i mocno chronić zawartość bez ryzyka odklejenia. Na jakie powierzchnie naklejać plomby samoprzylepne? Papier ozdobny, karton, tektura, szkło, pleksi, plastik, metal.

Naklejki zabezpieczające do opakowań i plomby samoprzylepne do paczek

Dzięki dobremu zabezpieczeniu paczek za pomocą plomby samoprzylepnej masz gwarancję, że paczka nie będzie po drodze otwierana, a jej zawartość w niezmiennej formie dotrze do punktu przeznaczenia. Właściwe zabezpieczenie przesyłki przed zniszczeniem jest ważne podczas pakowania. Znacznie zmniejsza ryzyko uszkodzenia towaru podczas transportu i przechowywania. Gdy dostaniesz paczkę zabezpieczoną transparentną plombą samoprzylepną, będziesz mieć pewność, że nikt nie zaglądał do przesyłki.

Gdzie przykleić plombę samoprzylepną

Oprócz rodzaju powierzchni, do której ma być przyklejona przezroczysta plomba, ważne jest miejsce klejenia. Najczęściej wybierane plomby okrągłe są przyklejane w okolicy zamknięcia, zamka czy głównej klapy. Naklejki zabezpieczające do paczek czasem trzeba przykleić dwie lub nawet cztery, ponieważ jedna może nie zagwarantować całkowitego zabezpieczenia przesyłki przed otwarciem. Warto przykleić tyle plomb, aby mieć pewność, że nikt nie zajrzy do przesyłki przed zerwaniem plomby.

Naklejki zabezpieczające transparentne to niedrogi i skuteczny sposób zabezpieczenia. Do tego użycie plomby zabezpieczającej od polskiego producenta jest bardzo proste i szybkie i nie wymaga użycia dodatkowych narzędzi. 

Transparentne plomby zabezpieczające w produkcji i magazynowaniu

Plomby transparentne cieszą się dużą popularnością wśród producentów. Ich użycie pozwala na skuteczne zabezpieczenie przed kradzieżą zawartości opakowań, podmiany lub podejrzenia przesyłanych elementów. Wiele firm korzysta z plomb do wysyłki dokumentów np. do biur rachunkowych lub między siedzibami filii. Takie plomby zapewniają zachowanie poufności dokumentów. Z kolei w firmach, które sprzedają wysyłkowo, takie plomby zabezpieczające gwarantują dostarczenie do klienta dokładnie tego towaru, który został wysłany. Plombowanie opakowań ma duże znaczenie przy produktach, które mogą być użyte tylko raz i produktach higienicznych. Plomby zabezpieczające, najczęściej perforowane, znajdują się na większości opakowań leków i produktów aptecznych. 

Jakie rodzaje naklejek zabezpieczających są w ofercie Epat

Większość naszych plomb jest dostępna w formie kółek na rolkach o różnej wielkości.

Standardowe średnice produkowanych plomb:

 • z perforacją przez środek fi 16, fi 18, fi 20, fi 20, fi 22, fi 24, fi 28, fi 36,
 • z nacięciem typu Y na brzegach fi 25
 • w 4 rzędach fi 28
 • z perforacją krzyżową fi 36
 • fi 40 fi 45, fi 50, fi 58.

Na zamówienie możemy wykonać nietypowe stickery samoprzylepne w innej formie np. prostokąty z klejem, trójkąty lub po prostu w formie kółek o innej średnicy.

Polecamy również:

Chusteczki primer

Preparat gruntujący

Aby powierzchnie były czyste i przygotowane do klejenia warto zabezpieczyć je preparatem gruntującym KlejTo. Preparat ten stanowi dodatkowe podłoże dla kleju i wspiera proces klejenia.
Zobacz szczegóły
Chusteczka czyszczaca

Chusteczki KlejTo

Przed klejeniem czegokolwiek należy odpowiednio oczyścić klejone powierzchnie. W tym celu najlepiej użyć chusteczek KLEJTO, dzięki którym szybko i wygodnie przygotujesz powierzchnie do klejenia.
Zobacz szczegóły