Kleje UV

KLEJE UV DO SZKŁA I TWORZYW SZTUCZNYCH

Wykorzystywane są do mniejszych i większych prac budowlanych oraz w reklamie. Kleje UV do szkła sprawdzają się w łączeniu różnych rodzajów powierzchni. Jedna z klejonych powierzchni musi być przezroczysta, aby klej UV związał. 

Czym są kleje UV?

Kleje UV to skuteczne i szybkie rozwiązanie do łączenia elementów ze szkła lub tworzyw sztucznych. Ich głównym atutem, a w zasadzie tym, przez co tak chętnie są wybierane, to krótki czas, z jakim się utwardzają. Jest to niezwykle ważne w wielu dziedzinach przemysłu. Znajdują zastosowanie w przemyśle elektronicznym, meblarskim, szklarskim oraz automotive. Kleje UV utwardzają się pod wpływem promieniowania UV. Aby mogło do tego dojść, przy ich produkcji stosuje się dwa składniki – monomer i fotoinicjator. Pierwszym z nich jest monomer, inaczej substancja chemiczna, która ulega polimeryzacji pod wpływem promieni UV. Natomiast fotoinicjator to materiał, który inicjuje cały ten proces.

Klejenie za pomocą klejów UV

Klejenie przy użyciu klejów UV nieco różni się od tego, gdy stosowane są inne kleje. Poza nałożeniem ich na powierzchnie, które mają zostać połączone, dodatkowo należy poddać je działaniom promieni UV. Aby zaoszczędzić czas, najczęściej stosuje się do tego specjalne lampy. Warto przy tym pamiętać, o odpowiednim zabezpieczeniu swoich oczu oraz skóry. Należy do tego użyć odpowiednich środków ochronnych – gogli lub okularów ochronnych oraz rękawic.

UV-DO-SZKLA-150×150

Kleje UV do szkła

Rzadki, idealnie przeźroczysty klej UV do klejenia szkła ze szkłem.

Rzadka wersja kleju UV do szkła, który klei spasowane powierzchnie (np. polerowane krawędzie) lub wypełnia cienkie szczeliny do 0,2 mm (szczeliny w pękniętych szybach). Przeznaczony do klejenia przede wszystkim szkła i plexi ze szkłem, metalem, aluminium. Klej UV do szkła wypełnia ubytki i nierówności, a przy klejeniu materiałów ciętych laserem nie powoduje powstawania mikropęknięć.
UV-DO-TWORZYW-150×150

Kleje UV do tworzyw sztucznych

Przeźroczysty klej UV do klejenia tworzyw sztucznych PVC, PW i innych

Klej utwardzany za pomocą promieni UV. Długość wiązania kleju zależy od odpowiedniego doboru natężenia oraz długości promieni lampy UV. Aby klej związał jedna z klejonych powierzchni musi być przeźroczysta. Bardzo duża siła kleju do tworzyw sztucznych i estetyczne łączenie to zalety kleju UV do tworzyw sztucznych. Klej zalecany do klejenia tworzyw sztucznych, np. ABS, PET, PUR, akryl, poliwęglan, plexi.

Zalety klejów UV

Kleje UV mają wiele zalet, dlatego korzysta z nich mnóstwo firm przemysłowych oraz rzemieślników. Poza wspomnianym krótkim czasem wiązania, tego typu kleje są przezroczyste po utwardzeniu. Dzięki temu zapewniają estetyczne połączenie, w miejscach gdzie powinno być ono niewidoczne. Kleje UV mają również właściwości wypełniające. Dlatego mogą być aplikowane w bardzo małych szczelinach.

Niezwykle mocne połączenia, transparentna spoina

Kleje UV do szkła tworzą estetyczne i solidne połączenia materiału przezroczystego z drugim materiałem. Do klejenia za pomocą klejów UV do szkła potrzebna jest lampka UV oraz okulary ochronne. 

Zastosowanie klejów UV

Kleje UV są stosowane w wielu różnych gałęziach przemysłu. Głównie jednak korzysta się z nich w łączeniu elementów z tworzyw sztucznych lub szkła. Dlatego oczywiście znajdują zastosowanie w przemyśle szklarskim, gdzie umożliwiają sklejenie szklanych płyt lub witraży. Oczywiście zapewniając przy tym przezroczystość. Kleje UV w przemyśle motoryzacyjnym również bardzo często wykorzystywane są w naprawach uszkodzonych szyb. Używane są również w przemyśle elektronicznym w montażu oraz zabezpieczaniu elementów elektronicznych, a także łączenia szklanych ekranów z urządzeniami. Ponadto kleje UV znajdują zastosowanie w drukarniach oraz zakładach produkcji mebli.

Zapraszamy do składania zapytań ofertowych. Skontaktuj się z nami, chętnie doradzimy w wyborze towaru. Epat Sp. z o.o. to producent i sprzedawca błon klejowych. W naszej ofercie znajdziesz też taśmy, kleje i wykroje.

Polecamy również:

Chusteczki primer

Preparat gruntujący

Aby powierzchnie były czyste i przygotowane do klejenia warto zabezpieczyć je preparatem gruntującym KlejTo. Preparat ten stanowi dodatkowe podłoże dla kleju i wspiera proces klejenia.
Zobacz szczegóły
Chusteczka czyszczaca

Chusteczki KlejTo

Przed klejeniem czegokolwiek należy odpowiednio oczyścić klejone powierzchnie. W tym celu najlepiej użyć chusteczek KLEJTO, dzięki którym szybko i wygodnie przygotujesz powierzchnie do klejenia.
Zobacz szczegóły