FILCE

 

Filc to gęsty materiał techniczny, który uzyskuje się przez spilśnianie wełnianych tkanin, sierści zwierząt i włókien sztucznych. Surowce są mieszane tak, aby powstała tkanina o jak najlepszych właściwościach. W zależności od gęstości oraz rodzaju impregnacji, filc może mieć różną grubość, sztywność i twardość.

Właściwości filcu:

- dobre właściwości cieplne (jako materiał izolacyjny)
- dobre właściwości akustyczne (jako materiał wygłuszeniowy)
- materiał dystansujący
- materiał tłumiący drgania
- materiał filtrujący
- doskonała zdolność pochłaniania cieczy

Rodzaje filcu i jego zastosowanie:

Filc polerski jest przeznaczony do czyszczenia oraz przeprowadzania precyzyjnych mechanicznych prac polerskich. Wykorzystuje się go do usuwania zarysowań z powierzchni metalowych oraz plastiku. Dodatkowo doskonale sprawdza się przy polerowaniu szkła oraz materiałów kamiennych.

Filc podkładowy - używa się go w przemyśle meblarskim jako osłony do tkanin przed uszkodzeniami. W budownictwie znajduje zastosowanie jako taśma wygłuszająca pod legary. Podczas prac dekarskich stosuje się go do zabezpieczania przed korozją i wilgocią pojawiającą się na wewnętrznej stronie dachu. Dużą zaletą filcu jest możliwość przetwarzania go pod kątem różnych kształtów, dzięki temu znajduje zastosowanie w wielu miejscach. Możemy go przygotować w formie wykrojów, arkuszy czy rolki.

Filc uszczelkowy - pochłania pył, absorbuje ciecze, ma doskonałe właściwości izolacyjne i wygłuszające. Ze względu na swoją grubość i zdolność niwelowania drgań jest chętnie wykorzystywany w wielu gałęziach przemysłu do prac konstrukcyjnych.

Filc wygłuszeniowy - ma bardzo dobre właściwości akustyczne, jest stosowany w elementach konstrukcyjnych do amortyzacji, wygłuszenia samochodów i maszyn. To obowiązkowy element dla miłośników car-audio do wygłuszania i zapobiegania powstawania rezonansu akustycznego.

Filc samoprzylepny - możemy przygotować jako jednostronnie lub dwustronnie klejący materiał w formie rolek, wykrojów lub arkuszy – zależy od zapotrzebowania oraz właściwości jakie chcemy uzyskać. Możemy powlekać go  klejem akrylowym lub kauczukowym. A to dzięki własnemu zapleczu produkcyjnemu.

Zapraszamy do składania zapytań ofertowych. Skontaktuj się z nami, chętnie doradzimy w wyborze towaru. W naszej ofercie znajdziesz też taśmy, kleje i wykroje. 

 

Nie znalazłeś
czego szukasz?

Na pewno znajdziemy rozwiązanie Twojego problemu.

Zadzwoń do nas

+48 601 901 511

klejto chusteczka do czyszczenia preparat gruntujacy

Preparat gruntujący

Aby powierzchnie były czyste i przygotowane do klejenia warto zabezpieczyć je preparatem gruntującym KlejTo. Preparat ten stanowi dodatkowe podłoże dla kleju i wspiera proces klejenia.

Chusteczki KlejTo

Przed klejeniem czegokolwiek należy odpowiednio oczyścić klejone powierzchnie. W tym celu najlepiej użyć chusteczek KLEJTO, dzięki którym szybko i wygodnie przygotujesz powierzchnie do klejenia.

EPAT Sp. z o. o.
ul. Przyparkowa 19
05-850 Jawczyce
Polska

NIP: 1182125681
e-mail: info@epat.pl
tel.: +48 22 350 47 40


ISO 9001:2015
ISO 9001 Quality Management System