FILCE

Filc to gęsty materiał techniczny, który uzyskuje się przez spilśnianie wełnianych tkanin, sierści zwierząt i włókien sztucznych. Surowce są mieszane tak, aby powstała tkanina o jak najlepszych właściwościach. W zależności od gęstości oraz rodzaju impregnacji, filc może mieć różną grubość, sztywność i twardość.

Czarne i białe podkładki filcowe na arkuszu i filc w arkuszu

Właściwości filcu:

- dobre właściwości cieplne (jako materiał izolacyjny)
- dobre właściwości akustyczne (jako materiał wygłuszeniowy)
- materiał dystansujący
- materiał tłumiący drgania
- materiał filtrujący
- doskonała zdolność pochłaniania cieczy

Rodzaje filcu i jego zastosowanie:

Filc polerski jest przeznaczony do czyszczenia oraz przeprowadzania precyzyjnych mechanicznych prac polerskich. Wykorzystuje się go do usuwania zarysowań z powierzchni metalowych oraz plastiku. Dodatkowo doskonale sprawdza się przy polerowaniu szkła oraz materiałów kamiennych.

Filc podkładowy - używa się go w przemyśle meblarskim jako osłony do tkanin przed uszkodzeniami. W budownictwie znajduje zastosowanie jako taśma wygłuszająca pod legary. Podczas prac dekarskich stosuje się go do zabezpieczania przed korozją i wilgocią pojawiającą się na wewnętrznej stronie dachu. Dużą zaletą filcu jest możliwość przetwarzania go pod kątem różnych kształtów, dzięki temu znajduje zastosowanie w wielu miejscach. Możemy go przygotować w formie wykrojów, arkuszy czy rolki.

Filc uszczelkowy - pochłania pył, absorbuje ciecze, ma doskonałe właściwości izolacyjne i wygłuszające. Ze względu na swoją grubość i zdolność niwelowania drgań jest chętnie wykorzystywany w wielu gałęziach przemysłu do prac konstrukcyjnych.

Filc wygłuszeniowy - ma bardzo dobre właściwości akustyczne, jest stosowany w elementach konstrukcyjnych do amortyzacji, wygłuszenia samochodów i maszyn. To obowiązkowy element dla miłośników car-audio do wygłuszania i zapobiegania powstawania rezonansu akustycznego.

Filc samoprzylepny - możemy przygotować jako jednostronnie lub dwustronnie klejący materiał w formie rolek, wykrojów lub arkuszy – zależy od zapotrzebowania oraz właściwości jakie chcemy uzyskać. Możemy powlekać go  klejem akrylowym lub kauczukowym. A to dzięki własnemu zapleczu produkcyjnemu.

Filc do smarowania - filc wełniany posiada strukturę porowatą i zabudowane kanaliki włosowate, to sprawia, że jest bardzo nasiąkliwy. Zaabsorbowane ciecze są stopniowo uwalniane, dzięki czemu filc może służyć jako skuteczny środek do smarowania.

Zapraszamy do składania zapytań ofertowych. Skontaktuj się z nami, chętnie doradzimy w wyborze towaru. W naszej ofercie znajdziesz też taśmy, kleje i wykroje. 

 

Nie znalazłeś
czego szukasz?

Na pewno znajdziemy rozwiązanie Twojego problemu.

Zadzwoń do nas

+48 601 901 511

klejto chusteczka do czyszczenia preparat gruntujacy

Preparat gruntujący

Aby powierzchnie były czyste i przygotowane do klejenia warto zabezpieczyć je preparatem gruntującym KlejTo. Preparat ten stanowi dodatkowe podłoże dla kleju i wspiera proces klejenia.

Chusteczki KlejTo

Przed klejeniem czegokolwiek należy odpowiednio oczyścić klejone powierzchnie. W tym celu najlepiej użyć chusteczek KLEJTO, dzięki którym szybko i wygodnie przygotujesz powierzchnie do klejenia.

EPAT Sp. z o. o.
ul. Poznańska 45A
05-850 Jawczyce
Polska

NIP: 1182125681
e-mail: info@epat.pl
tel.: +48 22 350 47 40


ISO 9001:2015
ISO 9001 Quality Management System